WEB NA PREDAJ

0911 654 567

O obci

Pamiatky

V obci sa nachádza rímskokatolícky kostol Narodenia Panny Márie, jednoloďová neoklasicistická stavba s polkruhovým ukončením presbytéria a vežou tvoriacou súčasť jej hmoty, z roku 1896. Stojí na mieste dreveného kostola z roku 1730. Interiér je zaklenutý pruskými klenbami. Vnútorne zariadenie pochádza z obdobia okolo roku 1890. Organ je z roku 1966. Fasády kostola sú členené lizénami a polkruhovo ukončenými oknami. Veža je členená lizénovými rámami a ukončená ihlancovou helmicou.

Samospráva

Starostkou obce je k 10. decembru 2018 Miloslava Fedorová (SMER-SD), ktorá v komunálnych voľbách v novembri 2018 získala 81 hlasov a tým o 9 hlasov porazila jediného protikandidáta, Ľubomíra Petraša (PS). Účasť vo voľbách bola 62,09 % oprávnených voličov v obci.

Poslanci Obecného zastupiteľstva obce Fekišovce
Meno Politická strana Počet hlasov
Stanislav Štefanič DOMA DOBRE 91
Jozef Sabo OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti 87
Peter Veseliny SMER-SD 68
Mária Harabinová SME RODINA – Boris Kollár 61
Jozef Ostrožnický SME RODINA – Boris Kollár 54

V januári 2019 sa obec dostala do širšieho povedomia slovenskej verejnosti pre videozáznam z ustanovujúceho zasadnutia Obecného zastupiteľstva, konaného 10. decembra 2018 (resp. pre vírusové videá obsahujúce zostrih z tohto zasadnutia). Za neštandardný spôsob vedenia tohto zasadnutia starostku M. Fedorovú kritizovala mimovládna organizácia Transparency International Slovensko i Združenie miest a obcí Slovenska za nedôstojné správanie a konanie, ktoré je v rozpore so zákonnou úpravou postavenia starostu. Starostka sa potom v médiách za svoje konanie ospravedlnila, súbežne s tým však prezentovala aj konšpiračný pohľad na celú kauzu. Následne po incidente sa štyria z piatich obecných poslancov vzdali mandátu. Na uvoľnené miesta nastúpia náhradníci.

Počasie

iMeteo.sk